top of page
o mně
Foto Štěpán Hadrava

SVOU PRÁCI DĚLÁM TROCHU JINAK NEŽ OSTATNÍ

Jsem Štěpán,
ale říkejte mi Jeffy

Jsem videomaker a fotograf. Specializuji se na natáčení pomocí akčních kamer a dronů. Klasická videa oživuji o kombinaci FPV (First Person View) a akčních záběrů pořízených jak z kamery, tak dronu.

Divákům se snažím představit nové perspektivy, originální pohledy a nekonvenční formáty, díky nimž mají videa získávají zaslouženou pozornost.

Během mnoha let své kariéry jsem měl možnost spolupracovat na rozmanitých a fascinujících projektech. Bez ohledu na téma se vždy soustředím na pečlivé plnění zadání a vždy se snažím přidat extra hodnotu, která má videa posouvá na vyšší úroveň.

Pokud už při našem prvním rozhovoru nepostřehnu zajímavý nápad pro váš projekt, může se stát, že nepřijmu vaši zakázku. 

S kým spolupracuji?

Šimon Rogl

Fotografie

Šimon je bezvadný fotograf, spolupracujeme spolu na svatbách a různých akcích. On se stará o super fotky a já se mohu plně věnovat videím. 

Má také ateliér na Jižním městě, kde fotí ratolesti nebo rovnou celou školu/školku.

Jana Voráčková

Webové stránky & tvorba obsahu

Jana se specializuje nejen na tvorbu webů, ale i jejich obsahu. To hlavně pro podnikatele a menší firmy. Od fotografií, přes text až po SEO.

Její práce je rychlá a velmi efektivní. Pokud tedy potřebujete online prezentaci, jistě neváhejte.

 • Vybírám zálohy a jaké jsou storno poplatky?
  Ano, bohužel to v dnešní době jinak nejde a lidi to motivuje v komunikaci ať už před tím či komunikaci k postprodukci. Záloha je vratná(pokud vše dopadne jak má) a odečte se po dokončení z výsledné částky. Výše zálohy se přizpůsobuje výši celé zakázky, je to ale minimálně 500 Kč Částku nebo aspoň minimálně půlku konečné ceny si beru hned po natočení projektu zbytek po odevzdání všeho na čem bylo dohodnuto.
 • Jak komunikuji s klienty během projektu?
  Již na začátku s klienty projdu místo, projdeme časový harmonogram akce a konkrétní situace které si klient přeje vypíchnout, abych později co nejméně narušoval průběh akce. Tedy co jde domluvit dopředu a později už jen vychytat určitě momenty.
 • Jakým způsobem předávám finální verze?
  Veškeré předávání probíhá zasláním přes link na mé úložiště kde jsou pak k nalezení všechny dohodnutém výstupy. Samozřejmě po domluvě předem lze určitě foto vytisknout, video předat v dárkovém balení apod.
 • Jak plánuji obsah videa?
  V podstatě už u zadání práce se mi v hlavě tvoří nějaká myšlenka jak video pojmout, zda mám nápad na něco konkrétního apod. Pak si sepíšu po případě nakreslím storyboard ať se nic nevynechá a příjemně to navazuje to samé platí pro umístění kamer, vytvořím úchyty, pohraji si s umístěním.
 • Jaké jsou možnosti pro hudbu, zvukový design a efekty v mých videích?
  Platím si licencovanou knihovnu s efekty i hudbou pro videa. Knihovna má svou aplikaci/ web kde si klient sám může vybrat svou hudbu. Samozřejmě se tak musí učinit před střihem jelikož většina videí se staví právě na hudbě.
 • Jak s klientem komunikuji revize a úpravy?
  Mám rád domluvu už předem na začátku kdy mi klient poskytne co nejvíce indicií ke vzájemné spokojenosti, jelikož pak se může stát, že něco uteče, počítám že klient viděl mé práce a styl zpracování. Samozřejmě se změnami nemám problém ale mám rád říkání všeho najednou jelikož každá, byť minimální úprava znamená čas a nový export. Stačí tedy říct kde si klient přeje co pozměnit a zda je to možné v nejkratším čase vyhovím.
 • Jaká je moje cena za dopravu na natáčecí místo?
  8 Kč/km
 • Jak archivuji projekty po dodání?
  Většinou je to měsíc po odevzdání materiálu, kdo chce déle můžeme se domluvit na ceně za archivaci.
 • Jaké přijímám platby?
  Hotově/platba převodem
 • Jak vybírám lokace pro focení nebo natáčení?
  Většina lokaci se vybírá podle zadání klienta, jeho možností či k určitým situacím ať sportovním či jiným..
 • Jak dlouho trvá editace videí?
  snažím se na video sednout hned jak je to možné a vždy dodržuji výrobní pořadí. Na hotovy produkt si nechávám 1 měsíc ale vždy je to mnohem dříve kdy ovšem vše záleží na komunikaci mezi mnou a klientem. Pokud někdo žádá video ASAP, lze se na tom domluvit, nutno upozornit na začátku podle dispozic bude vyhověno.
 • Jakou techniku používám?
  Moje hlavní kamera je Sony FX30 ke které používám plno variabilních či pevných objektivu jako je například Tamron, 7artisans apod. Používám drony DJI s pevnými ci přídavnými kamerami podle potřeby. Nikdy si neodpustim využít situace, použití akčních kamer od značky Insta 360 od nejmenší Go2 až po kamery Leica či 360° Nezapomínám ani na můj Gimbal Ronin RS3 Pro s plno vlastními modifikacemi, náhledová zařízení, dálkové ostření, mikrofony DJI & RODE a v neposlední řadě stativy, úchyty, slidery apod.
bottom of page